Salonimpozante.sk

Oxgenoterapia

 Bývate často unavení? Vaša pleť má nezdravú farbu? Trápi vás bolesť hlavy? …Proste sa necítite úplne „vo forme“? Možno váš organizmus postráda to najzákladnejšie – dostatok kyslíka.

ČO JE TO OXYGENOTERAPIA?

Oxygenium alebo kyslík je veľmi rozšíreným prvkom a jeho prítomnosť je absolútne nevyhnutná pre väčšiny živých organizmov na našej planéte. Nemali by sme preto jeho silu podceňovať!

Žijeme v dobe zhonu, vysokého pracovného nasadenia, nedostatku času, stresu, starostí a každodenne sa potýkame s celým radom negatívnych vplyvov, ktoré ovplyvňujú náš organizmus. Mnohí z nás sa snažia učiť svoje telo s týmito vplyvmi bojovať a dopĺňajú vitamíny, minerály, relaxujú a zdravo sa stravujú. Ale často aj napriek tomu pociťujú , že im stále niečo chýba. Riešenie je možno na dosah ruky! Chcelo by to len o trochu viac životodárneho kyslíka! Dostatočnú vzpruhu môžete získať pri oxygenoterapii (terapii kyslíkom), ktorá dokáže telo celkovo zregenerovať, povzbudiť unavenú myseľ a vyplaviť škodlivé látky. Veď nie nadarmo sa hovorí, že kyslík je elixírom života.

OXYGENOTERAPIA je dlhoročnou praxou overená liečebná procedúra vykonávaná v liečebných zariadeniach či salónoch školenými odborníkmi alebo lekármi, ktorá využíva aplikáciu zmesi čistého kyslíka a vzduchu. Čím sa tiež zvýši koncentrácia v krvi, zrýchľuje sa krvný obeh a viac kyslíka sa dostáva aj do tkanív. Terapia má priaznivé účinky, ktoré sa prejavujú takmer okamžite bez vedľajších účinkov. Oxygenoterapia je vhodná pre všetkých bez rozdielu veku či pohlavia a je bezbolestná. Lieči, omladzuje a vráti pokožke a unavenej pleti sviežosť.

Vzhľadom na to, že kyslík je potrebný na získavanie energie pri bunkovom metabolizme, jeho nedostatok vedie k zníženému množstvu energie, poruchám pamäti, zníženiu výkonnosti, spomaleným reakciám či zníženiu kvality zraku a sluchu.

Terapia kyslíkom je využívaná rovnako pri očných a ušných chorobách, migrénach, migrénach, klimakterických problémoch, na posilnenie imunitného systému, ochranu pred rakovinou, spomalenie procesu starnutia nielen po stránke telesnej, ale i duševnej, zlepšenie depresívnych psychických stavov, zlepšenie všeobecnej kondície pred operáciami či ako pomocná liečba pri srdcových arytmiách, angíne pectoris, vysokom krvnom tlaku, cukrovke, bércových vredoch, pri astme, opakovaných bronchitídach a pri cievnych problémoch.

Pri vdychovaní vzduchu s vyššou koncentráciou kyslíka stúpa počas aplikácie aj koncentrácia kyslíka v krvnej plazme, zvyšuje sa prietok krvi kapilárnym riečišťom a tým dochádza k lepšiemu prísunu kyslíka tkanivám. Zvýšený prísun kyslíka tkanivám zlepšuje účinok obranných mechanizmov a urýchľuje tak nielen rast, ale aj regeneráciu. Spomaľuje a proces telesného a duševného starnutia, posilňuje sa imunitný systém pri infekciách a oslabení organizmu a tiež sa zlepšuje energetický stav organizmu.

AKÉ SÚ VÝHODY OXYGENOTERAPIE PRI POUŽITÍ NA PLEŤ?

Medzi hlavné prednosti tejto liečebnej metódy patrí jej prírodné prevedenie bezbolestnou cestou a tiež jej dlhodobé účinky. Oxygenoterapia je účinná pre problematickú pleť, t.j. ekzém, lupienka a pod.

Kyslík na pleť pôsobí veľmi jemne, neporušuje jej celistvosť a nehrozia tak žiadne infekcie, krvné podliatiny, začervenianie, opuch, škvrny či jazvy.  Naopak, kyslík má na pleť skvelé účinky:

 • zvlhčuje pleť
 • vypína a zjemňuje vrásky
 • malé vrásky dokáže odstrániť
 • zlepšuje elasticitu pleti
 • má výrazný liftingový efekt

V KTORÝCH NAJBEŽNEJŠICH PRÍPADOCH SA ODPORÚČA TERAPIA KYSLÍKOM?

 • únava, vyčerpanie, apatia
 • znížená schopnosť sústredenia
 • stres, zhon
 • bolesti hlavy
 • smog a znečistené ovzdušie
 • problémy s dýchaním
 • suchá a poškodená pleť

Vďaka vplyvu médií si ľudia začali uvedomovať výhody, ktoré kyslík prináša. A čím ďalej, tým viac salónov a kúpeľov u nás ponúka terapiu kyslíkom. Vyskúšať môžete napríklad:

Kyslíková inhalácia – znižuje stres a napätie, uvoľňuje chrbticu, svaly a celkovo okysličuje telo.

Kyslíková kúra – tento druh je najnovším a najvzrušujúcejším odvetvím starostlivosti o pokožku. Tieto kúry sú používané pre pokročilú starostlivosť proti starnutiu pokožky. aplikovaný čistý kyslík, ktorý vyživuje a revitalizuje každý pór, obnovuje vlhkosť kože a stimuluje rast nových zdravých buniek a zároveň zvyšuje pružnosť pokožky.  Aplikovaný čistý kyslík, ktorý vyživuje a revitalizuje každý pór obnovuje vlhkosť kože a stimuluje rast nových zdravých buniek a zároveň zvyšuje pružnosť pokožky.  Kyslík sa aplikuje rozprašovačom, ktorý vytvára mikroskopicky jemnú chladivú hmlu kyslíka na koži. Vďaka tomu dochádza ku koncentrovanej a detailnej aplikácii, ktorá vtláča kyslík do tkaniva.

Kyslíkové masáže tváre – počas nich je vtláčaný kyslík na bunkovej úrovni a tým masáže pomáhajú zlepšiť silu kolagénu a elastínových vlákien.

Kyslíková kúra proti akné – málokto vie, že kyslík je prírodným baktericídom, čo znamená, že dokáže zabíjať baktérie. Pomáha odstrániť nečistoty a nekompromisne zabíja baktérie a lieči tak nevyváženú zapálenú pokožku.