Salonimpozante.sk

Masáže

AURIKULOTERAPIA

Ľudské telo a celý organizmus sa opakovane premieta narozličných častiach tela – mikrosystémoch, cez ktoré môžeme liečebne pôsobiť. Najznámejšie mikrosystémy sú na chodidle nohy, ruky, hlave, jazyku, nose, atď, ale najdlhšiu tradíciu zo všetkých má mikrosystém ucha. Ucho je miestom, kde sa stretávajú všetky energetické kanály  ľudského organizmu.

Aurikuloterapia prináša výsledky a nevyvrátiteľne prináša úľavu pri celom

MEDOVÁ MASÁŽ

Medová detoxikačná masáž je komplexná holistická metóda pri ktorej súčasne pôsobí niekoľko rozdielnych spôsobov detoxikácie cez reflexné zóny na chrbte a zároveň sa dostávajú z telesných tkanív usadené toxické látky. Je to metóda, pri ktorej sa odstraňujú z tela usadeniny, ktoré sa nahromadily v tkanivách, napr. z potravín, liekov, apod. a telo sa ich nevie dostatočne vlastnými vylučovacími orgánmi zbaviť.

DORNOVA METÓDA

Dornova metóda sa úspešne používa v podstate na všetky problémy a bolesti s kĺbami a chrbticou. Ide o to, že problémy, ktoré nás trápia, sú už druhotné. Prvotná príčina všetkých posunutých kostí alebo stavcov sa dá v naprostej väčšine prípadov hľadať vo vysunutom bedrovom kĺbe, ktorý „nesedí“ v bedrovom púzdre tak, ako by mal, a kvôli tomu sa vlastne rozloží celá kostná stavba.hmaty vyrovnávajú rozdiel dĺžky nôh.

UŠNÉ SVIEČKY

Prírodná terapia UŠNÝCH SVIEČOK podľa starej čínskej receptúry pomáha zlepšiť sluch a zbaviť sa bolestí hlavy. Podstatou je vyčistenie zvukovodu podtlakom vzniknutým pri horení ušnej sviečky. Ušné sviečky sú trubčiky z plátna napusteného zmesou včelieho vosku, medu a prírodných výťažkov, ktoré sa zasunú do ucha a zapália. Ušné sviečky využívajú princíp tzv. komínového efektu, čím vyťahujú mazové zátky a iné nečistoty. Ušné sviečky riešia problém upchatých ušných, nosných i čelných dutín, nedoslýchavosť, vyrovnávajú tlak v ušiach, zmierňujú migrény a celkovo posilujú imunitný systém organizmu.

MOXOVANIE

Moxovanie je tisíce rokov stará liečebná metóda. Svoje korene má ukotvené v Tradičnej čínskej medicíne, z ktorej vychádza základná teória i používanie aktívnych bodov a ľudskom tele. Moxovanie sa na základe tohto princípu používa hlavne na dlhotrvajúce, vysiľujúce chronické ochorenia, zvlášť je účinné na reumatické bolesti pohybového aparátu (choroby a bolesti zapríčinené chladom, vlhkom, prievanom a zmenami ročných období ), pohyblivosť a vitalitu, zbavuje stresu a fyzického napätia.

BREUSSOVA MASÁŽ

Je energetická a veľmi účinná masáž zameraná na výživu platničiek. Breussova masáž je veľmi vhodná masáž pôsobiaca na nervový systém a pohybový aparát, predovšetkým na chrbticu.Dokáže uvoľniť platničk medzi stavcami a tým uľaviť od bolesti. Klienti ju vnímajú veľmi priaznivo a sú prekvapení akou jemnou metódou sa im dá uľaviť od bolesti. Masáž je podporená analgetickým účinkom ľubovníkového oleja.

SHIATSU ZEN

V preklade zanmená tlak prstov. Je to japonská dotyková terapia zahrňujúca akupresúru, masážne hmaty, makké techniky a relaxačné techniky. Cieľom je uvedenie tela do energetickej rovnováhy, čiže zharmonizovanie. Shiatsu je holistická masáž nezaoberá sa iba svalmi. Často používaná pasívne rotácie a preťahovacie cviky. Masírovaný leží na zemi, na špeciálnej podložke, ktorá sa nazýva futon, a preto môže masér použiť nielen ruky ale aj celú váhu svojho tela. Shiatsu sa robí cez voľné oblečenie.

REFLEXNÁ MASÁŽ CHODIDLA

Chodenie na boso stimuluje procesy v tele a telo sa spätne regeneruje. Keďže sa oteplilo a zem sa začína ohrievať, chodenie naboso je dobrý spôsob ako stimulovať telo k harmónii. Chodidlá sú stvorené na to aby nás udržovali v spojení so zemou.  Už starí indiáni poznali mikrosystém chodidla. Na chodidlách sa odráža stav nášho tela. Verili že z chodidiel sa dá vyčítať celý chorobopis človeka vrátane ešte neprejavených chorôb. Na chodidlách máme nervové zakončenia, ktoré pri podráždení vyšlú signál do mozgu a z mozgu do príslušnej oblasti tela, ktorá sa začne mobilizovať a regenerovať. Mikrosystémy sú rozmiestnené po celom tele (ucho, oko, dlane…). V čínskej medicíne popísali tieto reflexné zóny na chodidlách a priradili ich k orgánom, kĺbom a oblastiam tela a tak vznikla reflexológia chodidla.       REFLEXOLÓGIA CHODIDLA podľa tradičnej čínskej medicíny je výborná masáž na harmonizáciu vnútorného prostredia tela. CHODENIE NA BOSO je vhodné robiť každý deň. Vyberáme si nerovné povrchy napr. piesok, kamienky, lúky… Pri hladkom povrchu ako je dlažba, asfalt postupne ochabujú svaly chodidla a vzniká plochá noha. Ak sa na to cítime môžeme vkročiť aj do potoka. Pomôže to prekrveniu nôh a posilní automasáž chodidiel. Neváhajme priatelia a vykročme za zdravím a urobme niečo pre svoje telo, odvďačí sa nám.                                                          

MADEROTERAPIA

Jedinečná,najúčinnejšia a hlavne neinvazívna metóda v boji proti celulitíde. Maderoterapia vznikla pred vyše sto rokmi v Kolumbii. Jej názov pochádza zo španielskeho slova madero – drevo a terapia – liečenie, čiže liečenie drevom. Ide o metódu ktorá sa prevádza čisto prírodnými anatomicky tvarovanými drevenými valčekmi.

Maderoterapia sa používa na formovanie postavy a je určená nielen osobám s celulitídou ale i s tukovými usadeninami, prebytočnou vodou, toxínmi v podkožnom tkanive.

Masáž rozbíja tuk uložený pod kožou a eliminuje 2 najčastejšie príčiny vzniku celulitídy, ktorými sú nedostatočné prekrvenie problémovej oblasti alebo spomalený lymfatický systém. Tým že sa pokožka prekrví sa začne proces detoxikácia organizmu a zároveň sa naštartuje lymfatický systém. Masážou sú bunky lepšie zásobované výživnými látkami a kyslíkom, zatiaľ čo škodliviny a opotrebované látky sa rýchlejšie vylúčia z organizmu.

Je veľmi dobré kombinovať maderoterapiu s cvičením a zdravým životným štýlom.