Salonimpozante.sk

Masáže

AURIKULOTERAPIA

Ľudské telo a celý organizmus sa opakovane premieta narozličných častiach tela – mikrosystémoch, cez ktoré môžeme liečebne pôsobiť. Najznámejšie mikrosystémy sú na chodidle nohy, ruky, hlave, jazyku, nose, atď, ale najdlhšiu tradíciu zo všetkých má mikrosystém ucha. Ucho je miestom, kde sa stretávajú všetky energetické kanály  ľudského organizmu.

Aurikuloterapia prináša výsledky a nevyvrátiteľne prináša úľavu pri celom

MEDOVÁ MASÁŽ

Medová detoxikačná masáž je komplexná holistická metóda pri ktorej súčasne pôsobí niekoľko rozdielnych spôsobov detoxikácie cez reflexné zóny na chrbte a zároveň sa dostávajú z telesných tkanív usadené toxické látky. Je to metóda, pri ktorej sa odstraňujú z tela usadeniny, ktoré sa nahromadily v tkanivách, napr. z potravín, liekov, apod. a telo sa ich nevie dostatočne vlastnými vylučovacími orgánmi zbaviť.

DORNOVA METÓDA

Dornova metóda sa úspešne používa v podstate na všetky problémy a bolesti s kĺbami a chrbticou. Ide o to, že problémy, ktoré nás trápia, sú už druhotné. Prvotná príčina všetkých posunutých kostí alebo stavcov sa dá v naprostej väčšine prípadov hľadať vo vysunutom bedrovom kĺbe, ktorý „nesedí“ v bedrovom púzdre tak, ako by mal, a kvôli tomu sa vlastne rozloží celá kostná stavba.hmaty vyrovnávajú rozdiel dĺžky nôh.

UŠNÉ SVIEČKY

Prírodná terapia UŠNÝCH SVIEČOK podľa starej čínskej receptúry pomáha zlepšiť sluch a zbaviť sa bolestí hlavy. Podstatou je vyčistenie zvukovodu podtlakom vzniknutým pri horení ušnej sviečky. Ušné sviečky sú trubčiky z plátna napusteného zmesou včelieho vosku, medu a prírodných výťažkov, ktoré sa zasunú do ucha a zapália. Ušné sviečky využívajú princíp tzv. komínového efektu, čím vyťahujú mazové zátky a iné nečistoty. Ušné sviečky riešia problém upchatých ušných, nosných i čelných dutín, nedoslýchavosť, vyrovnávajú tlak v ušiach, zmierňujú migrény a celkovo posilujú imunitný systém organizmu.

MOXOVANIE

Moxovanie je tisíce rokov stará liečebná metóda. Svoje korene má ukotvené v Tradičnej čínskej medicíne, z ktorej vychádza základná teória i používanie aktívnych bodov a ľudskom tele. Moxovanie sa na základe tohto princípu používa hlavne na dlhotrvajúce, vysiľujúce chronické ochorenia, zvlášť je účinné na reumatické bolesti pohybového aparátu (choroby a bolesti zapríčinené chladom, vlhkom, prievanom a zmenami ročných období ), pohyblivosť a vitalitu, zbavuje stresu a fyzického napätia.

BREUSSOVA MASÁŽ

Je energetická a veľmi účinná masáž zameraná na výživu platničiek. Breussova masáž je veľmi vhodná masáž pôsobiaca na nervový systém a pohybový aparát, predovšetkým na chrbticu.Dokáže uvoľniť platničk medzi stavcami a tým uľaviť od bolesti. Klienti ju vnímajú veľmi priaznivo a sú prekvapení akou jemnou metódou sa im dá uľaviť od bolesti. Masáž je podporená analgetickým účinkom ľubovníkového oleja.

SHIATSU ZEN

V preklade zanmená tlak prstov. Je to japonská dotyková terapia zahrňujúca akupresúru, masážne hmaty, makké techniky a relaxačné techniky. Cieľom je uvedenie tela do energetickej rovnováhy, čiže zharmonizovanie. Shiatsu je holistická masáž nezaoberá sa iba svalmi. Často používaná pasívne rotácie a preťahovacie cviky. Masírovaný leží na zemi, na špeciálnej podložke, ktorá sa nazýva futon, a preto môže masér použiť nielen ruky ale aj celú váhu svojho tela. Shiatsu sa robí cez voľné oblečenie.