Salonimpozante.sk

Estetická tvárová chirurgia

Ide o ambulantný zákrok, ktorý trvá niekoľko minút. Vlastná aplikácia trvá 5-10 minút. Vykonáva sa bez znecitlivenia (výnimočne je možné ošetrované miesto mierne podchladiť ľadovým obkladom). Po ošetrení miestadezinfekčným činidlom sa roztok aplikuje tenkou ihlou (tzv. inzulinkou) podkožu do príslušnej oblasti.  Najčastejšou lokalitou na ošetrenie je oblasť čela,oblasť koreňa nosa a oblasť okolo očí.

 Ako dlho pretrváva výsledok vyhladenia vrások?

Účinok látky vydrží po prvej aplikácii asi 3 mesiace, po druhej asi pol roka a po tretej asi 9-12 mesiacov. Čím dlhšie sa látka aplikuje, tým dlhšie účinok vydrží. Dlhšie ako rok však účinok botulotoxínu nezaistíme, a tak klient dochádza jeden krát ročne, alebo v tom lepšom prípade sa odnaučí používať niektoré svaly, a tým sa odstup medzi aplikáciami predĺži. Častejšie než dva krát za rok by sa aplikácia v rovnakej lokalite vykonať nemala (okrem prvého roka). Ak je mimická vráska príliš hlboká a sú tu už narušené kolagénové vlákna, nemôžeme očakávať vyhladenie, ale iba redukciu vrások. Tu je možné botulotoxín kombinovať s vhodným výplňovým materiálom, napríklad s kolagénom, alebo hyaluronovou kyselinou.

Exituje nejaké obmedzenie po zákroku vyhladenie vrások?

Po ošetrení by si klientka nemala 4 hodiny líhať. Tiež by sa mala vyhnúť treniu, alebo škriabaniu ošetreného miesta a to aspoň dvanásť hodín a zhruba týždeň by nemala chodiť na kozmetiku, do solária, na masáž a podobne.

Ste vhodným kandidátom na vyhladenie vrások botulotoxínom?

Kontraindikácia pri aplikácii botulotoxínom je tehotenstvo a laktácia. Okrem toho v tomto období majú mamičky asi iné starosti, než vyhladenie vrások. Z chorôb sledujeme niektoré poruchy (napr.ochorenie Myasthenia gravis), alergie na niektoré zložky prípravku a poruchy zrážanlivosti krvi. Injekcie sa tiež neaplikujú pri zápale oblasti, kde chcete vrásky vyhladiť. Lekár by mal vedieť, aké lieky klient užíva. Antibiotika alebo lieky na srdečnú arytmiu môžu dokonca zákrok znemožniť. Ideálny vek na túto procedúru je 18-65 rokov.

APLIKÁCIA KYSELINY HYALURÓNOVEJ

Kyselina hyalurónová je prirozdenou zložkou ľudského tela, pokožky a tkanív. V estetickej medicíne sa používa ako vysoko elastický,číry, bezfarebný, vstrebateľný, injekčne aplikovaný gélový implantát. Skladá sa zo zosieťovanej kyseliny hyalurónovej (HA). Od stupňa zosieťovania závisí hlavne rýchlosť vstrebávania implantátu.Tá je uvádzaná v rozmedzí 4-6 mesiacov,v závislosti od hĺbky aplikácie, prekrvenia tkanív, atď.

Indikáciou k aplikácii je najčastejšie sťažnosť klienta/ ky na prítomnosť vrások na tvári, najčastejšie výraznej nosovo lícnej vrásky,vrásky na brade a podobne. Indikáciou k podaniu výplňového materiálu môže byť aj malá, nevýrazná horná alebo dolná pera, alebo slzné brázdy pod očami.Jednoduchšie sa dá povedať, že výplňový materiál v podobe kyseliny hyalurónovej je možné aplikovať kdekoľvek, kde chýba potrebný objem.

PRED ZÁKROKOM nie sú nevyhnutné žiadne vyšetrenia.

Aplikácia kyseliny hyalurónovej sa vykonáva tenkou ihlou nasadenou na originálnej striekačke pre aplikáciu. Do každého miesta vpichu sa aplikuje potrebné množstvo preparátu. Po vpichu sa miesto aplikácie jemne masíruje.

Klient/ka po aplikácii zostáva sedieť na stoličke a chladí miesta aplikácie chladivým gélom.  Na koži po aplikácii môžu zostať mierne opuchy a mierne začervenanie. Začervenanie však v priebehu niekoľkých hodín ustúpi. Opuch po aplikácii pretrváva asi 2-3 dni. Na druhý deň po aplikácii je možné používať maskovací nedráždivý make-up. Nasledujúca kontrola je 14 dní od aplikácie.

BOTOX / DYSPORT aplikuje Mudr. Pavel Krejzlík, Evropské centrum zdraví a krásy – lasercentrum Brno,  Česká Republika